Dovolená v Litvě

Překrásné historické památky, úchvatná příroda i vynikající kuchyně, to vše a mnohem víc na vás čeká v případě, že se rozhodnete strávit svoji dovolenou v malebné Litvě.

Ještě než se vydáte na cestu, měli byste se raději nechat očkovat proti žloutence typu A, B, dále proti tetanu a klíšťové meningoencefalitidě. Tato očkování ale nejsou povinná. Jako cestovní doklad vám úplně postačí platný cestovní pas nebo občanský průkaz. Vízum nepotřebujete.

Na dovolenou se můžete vydat například letecky, což je docela levný, rychlý a pohodlný způsob dopravy. Využít ale můžete také autobusovou či vlakovou dopravu, což je zdlouhavé a v případě vlakové přepravy také dost náročné na množství přestupů. Mnohem jednodušší je proto vydat se do Litvy vlastním automobilem. Další možností je využít trajekt. Ubytovat se v Litvě můžete v jakémkoliv ubytovacím zařízení. K dispozici jsou hotely, hostely, penziony, ale také kempy. Poznat místní lidi a kulturu se vám nejlépe podaří v případě, že se ubytujete v soukromí. Dobrou zprávou je i to, že většina ubytovacích zařízení už prošla nebo brzy projde modernizací.

Byla by určitě velká škoda, kdybyste na své dovolené v Litvě neochutnali místní vynikající kuchyni, která se inspirovala německou, polskou, židovskou a také ruskou kuchyní. K nejznámějším litevským jídlům patří Cepelíny nebo za studena podávaná polévka z řepy.

Do Litvy můžete vyrazit v rámci pobytových i poznávacích zájezdů. Turisty sem lákají především historické památky a kouzelná příroda. K nejnavštěvovanějším místům patří hlavní litevské město Vilnius s významnou katedrálou a množstvím muzeí. K dalším často navštěvovaným místům patří i města Kėdainiai, Kaunas, Molėtai, lázeňské město Druskininkai, národní park Dzūkija, NP Aukštaitija, Hora křížů ( Kryžių kalnas) nebo hrad Trakai. Litva je oblíbeným cílem také milovníků aktivní dovolené, kteří přijíždí poznat krásy tohoto státu na kole.

 

Copyright © 2024 Litva | Mapa stránek
Created by:
MFÁčko.cz

Doporučujeme: Přemýšlíte kam na dovolenou? Co třeba do Španělska, Rakouskana Korfu nebo do Saint-Tropez? Vyhledáváte-li dobrodružnější dovolené, vydejte se do Ameriky nebo Indie. Máte volný víkend? Což takhle Moskva v Rusku, nebo italské Benátky.